Wiele aranżacji wnętrz domów oraz mieszkań naszych Klientów z Białegostoku dotyczyło połączenia kuchni z jadalnią, ponieważ to ciekawe i rozsądne rozwiązanie. Salon jest wtedy oczywiście osobnym pomieszczeniem. Łączone kuchnia i jadalnia wymagają odpowiedniej oprawy, natomiast za sprawą nowoczesnych mebli kuchennych oraz mebli do jadalni, można przygotować całość do wygodnego użytkowania. Ostateczny efekt zależy od Twoich potrzeb, które traktujemy jako priorytet podczas wstępnych ustaleń.
Połączenie kuchni i jadalni – propozycja do większych przestrzeni
Kuchnia otwarta spójność umeblowania. Zakład stolarski Mebmal zaprasza.
Czym kierować się przy realizacji kuchni. Wyjątkowe zabudowy wnętrz.
Budujesz dom? Odnawiasz mieszkanie? Stolarz, któremu możesz zaufać.
Kontakt ze stolarzem
ZADZWOŃ do NAS
LUB NAPISZ
Naturalny podział za pomocą mebli
Chociaż meble do kuchni i jadalni znacznie się różnią funkcjonalnością, warto postawić na ich spójność wizualną. Na zasadzie podobieństw należy wtedy wybrać:
- zabudowę meblową – dobrym pomysłem jest zestawienie dwóch odcieni tego samego koloru, na przykład ciemny brąz w kuchni, a jasny w jadalni,
- blaty – tutaj również blaty kuchenne (w tym także blaty wysp i barku, a z jadalni blat stołu) będą wyglądać korzystnie w różnych odcieniach tego samego koloru,
- akcesoria meblowe – uchwyty i/lub gałki meblowe w wersji matowej do kuchni, a lśniącej do jadalni to jedna z wielu opcji godnych rozważenia.
Zamawiając wraz z meblami kuchennymi na wymiar również szafy-zabudowy oraz inne meble do jadalni masz pewność, że będą one spójne wizualnie. To klucz do harmonijnego wyglądu Twojej życiowej przestrzeni.
W takim połączeniu warto przestrzegać kilku zasad.
- Meble kuchenne nie mogą dominować nad całością wnętrza. Oczywiście będzie ich więcej niż w części jadalnej, natomiast powinny być jaśniejsze, stonowane.
- Jeżeli wybierasz stół rozkładany, uwzględnij przede wszystkim wymiary blatu po rozłożeniu, aby także w tej formie nie był zbyt obszerny względem metrażu wnętrza.
- Konieczny jest solidny, wydajny okap, który skutecznie wchłonie zapachy przyrządzanych potraw oraz parę unoszącą się podczas gotowania i smażenia.
- Umiar w wyposażaniu wnętrz jest najlepszą wskazówką. Ważne, aby meble i dekoracje nie utrudniały przechodzenia pomiędzy częścią kuchenną a jadalnią.
Centrum takich pomieszczeń stanowi odpowiednio dobrany stół. To właśnie przy nim skupia się życie rodzinne i towarzyskie.
Stoły, które pasują do mebli kuchennych – przykłady z Białegostoku
Doświadczenie w tworzeniu mebli kuchennych na zamówienie pozwala nam kreatywnie podchodzić do wszelkich meblowych kwestii. Jeżeli masz kuchnię z jadalnią i planujesz zakup pierwszego stołu lub wymianę dotychczasowego, propozycje współczesnych producentów można świetnie zgrać z meblami na wymiar.
Stoły kwadratowe, prostokątne i okrągłe dostępne są w wersji rozkładanej oraz nierozkładanej. Twój wybór powinien zależeć głównie od tego, czy jadalnia jest na tyle duża, aby na co dzień rozłożony stół nie przeszkadzał w normalnym korzystaniu z przestrzeni wokół niego.
Idealny dla czworga domowników – stół kwadratowy
To najrzadziej wybierany model, ale wciąż popularny. Zasiądziecie przy nim we czworo, a na czas wizyty gości rozłożyć go można do kształtu prostokąta i znacznie większych rozmiarów, na przykład ze 100 x 100 cm do 300 x 100 cm. To oczywiście tylko jedna z wymiarowych opcji.
Gdy cenisz klasykę – stół prostokątny
To kanon tak wśród mebli gotowych, jak i mebli na wymiar do jadalni, który odnajdzie się w każdym stylu. Wersja nierozkładana może mieć na przykład 180 x 90 cm, a po rozłożeniu – 350 x 90. Podczas większych uroczystości pan i pani domu zajmują miejsca po obu stronach u szczytów stołu, natomiast w mniejszym gronie można siedzieć po obu stronach szerokości, pozostawiając szczyty wolne.
Wszystkie miejsca równorzędne – stół okrągły
Nie trzeba zostawiać przy nim wolnych brzegów jak w wersji kwadratowej i prostokątnej, więc wokół stołu usiądzie znacznie więcej osób. Jednocześnie taki model pozwala na swobodną rozmowę wszystkich uczestników spotkania, zachęca do komunikacji, każda osoba ma taką samą odległość do środka stołu. Ta wersja rozkłada się zazwyczaj do kształtu owalnego, natomiast w najbardziej zaawansowanych modelach rozkładane elementy rozsuwają się na kształt kawałków pizzy, zatem po rozłożeniu stół nadal jest okrągły.
Z meblami kuchennymi na wymiar dobrze wypełnisz przestrzeń
Znane od lat prawidła stolarstwa w połączeniu z nowoczesną technologią oraz materiałami wysokiej jakości sprawdzają się w każdej kuchni. Również Twoja kuchnia połączona z jadalnią nabierze indywidualnego stylu i będzie zachęcać do wspólnego spędzania czasu, jeżeli zlecisz stworzenie mebli kuchennych na wymiar doświadczonemu stolarzowi. Rozumiemy potrzeby Klientów – to jeden z atutów marki Stolarza z Białegostoku. Kontaktując się z nami możesz zapytać o szczegóły współpracy, zapraszamy.
Nowości, które warto poznać
MEBLE
- W kuchni połączonej z jadalnią dobrze prezentują się meble kuchenne, których fronty wyglądają niemal jak jedna wspólna płyta. Mimo niewielkich odległości między brzegami poszczególnych frontów, nie zawadzają one o siebie podczas otwierania i zamykania.
- Stalowe blaty stołów mają szansę „wejść na salony”, więc także do jadalni! Szlachetna stal malowana proszkowo matowymi farbami wygląda niezwykle elegancko w wersji czerni, grafitu, ciemnego brązu. Szyku doda prosta, geometryczna forma całości.
SPRZĘT AGD
- Co powiesz na profesjonalną chłodziarkę do wina? Najmniejsza wersja w zabudowie to pionowy układ z kilkoma pojedynczymi półkami, z przeszklonym frontem drzwi i podświetleniem LED. Nowością jest system minimalizujący wibracje od drgań sprężarki.
- Ze sprzętów AGD godny polecenia jest również odkurzacz pionowy z mechanizmem samoczynnego czyszczenia szczotki. Wystarczy jeden przycisk, aby odkurzacz sam zebrał ze swojej szczotki i wciągnął wszelkie włosy, sierść, włókna.
DEKORACJE
- Stojący zegar może być jedyną ozdobą, chociaż współczesne wzornictwo nie przypomina dawnych monumentów. Przykład: metalowy pręt na zwykłej podstawie, do którego u góry przymocowany jest wyłącznie mechanizm ze wskazówkami. I to naprawdę działa!
- Ażurowy drewniany „tryptyk”, czyli nowa wersja znanej od lat formy obrazów na ścianę. Nietypowa konstrukcja z drewna lub sklejki może być wycięta we wzór drzewa, krajobrazu lub bliżej nieokreślonych kształtów. Im grubsza i ciemniejsza, tym bardzie ekskluzywna.