Atuty mebli kuchennych na wymiar, cz. I: Misja specjalna wyspy

Pomysł na wyspę w kuchni stanowi jedną z wielu opcji urządzenia domowych wnętrz. Możliwości stolarstwa wykraczają obecnie znacznie poza standardy, dlatego w meblach kuchennych na wymiar nasi Klienci z Białegostoku znajdują odpowiedź na określone potrzeby. Tak jest również w przypadku wysp, które skutecznie wypełniły lukę pomiędzy wyglądem współczesnych kuchni a ich funkcjonalnością.

STOLARZ
SIERŻANTOWICZ

NASZE REALIZACJE

Meble kuchenne na wymiar – przewaga indywidualizmu

Wyspa może być stworzona w oparciu o projekt Klienta, o koncepcję zakładu stolarskiego lub jako połączenie poszczególnych cech obu tych rozwiązań. Tworzenie systemów meblowych, w tym także wysp kuchennych, jest często wieloetapowym procesem, lecz koncepcja pozostaje niezmienna – wysokogatunkowe meble kuchenne na wymiar.

W Białymstoku tworzymy wyspy do kuchni tak, aby usprawniały codzienne korzystanie z tej przestrzeni. Jak to wygląda w praktyce?

Wersja 1. Wyspa w oddzielnym pomieszczeniu kuchennym

To domena dużych kuchni, w których znajdzie się miejsce i na zabudowę, i na mniejszą lub większą wyspę. W tym przypadku funkcjonalność wyspy można ograniczyć do minimum, gdyż oprócz niej masz jeszcze do dyspozycji standardowe rozwiązania w postaci szafek, szuflad oraz blatów roboczych, czy innych stref do przechowywania i obróbki produktów spożywczych.

  • Podstawą wyspy może być blok z drewna litego lub płyt drewnopochodnych.
  • Sprawdzą się tutaj blaty kuchenne o jednolitej strukturze. Pełnią wtedy rolę dekoracji.
  • Blat może być również formą stołu lub stolika kawowego, gdy dostawisz kilka krzeseł.

Zadaniem wyspy jest również wypełnienie przestrzeni zbyt dużej. Takie kuchnie spotykamy rzadko, lecz i one wymagają pomysłowości w projektowaniu mebli.

Wersja 2. Wyspa na środku otwartej kuchni

Kolejny pomysł na większą przestrzeń kuchenną. Obecnie nie tylko mały metraż skłania właścicieli domów i mieszkań do usunięcia ścian działowych. Większe kuchnie również są otwierane na salon, pokój dzienny lub jadalnię, a granicę poszczególnych stref wyznacza na przykład określony rodzaj posadzki. Wyspa pozostaje wtedy na środku strefy kuchennej.

  • Wygląd oraz funkcjonalność wyspy bywają zbliżone do wersji z kuchni zamkniętej.
  • Uzupełnieniem może być stworzenie strefy do gotowania potraw z płytą grzejną.
  • W projektach pojawia się również miejsce na zlewozmywak lub podblatowe AGD.

Jeżeli w wyspie montowana jest płyta grzejna (indukcja, płyta z palnikami gazowymi i inne), konieczny jest również okap wolnowiszący, mocowany do sufitu.

Wersja 3. Wyspa jako granica aneksu kuchennego

Samodzielny mebel kuchenny lub jako półwysep, czyli w wersji z jednym bokiem przy ścianie kuchni. Ze względu na umiejscowienie zazwyczaj pełni dwie role: użytkową od strony kuchni i dekoracyjną od strony jadalni, czy salonu. Wydajność takiego modułu jest zatem nieco ograniczona, lecz wystarczająca przy odpowiednim projekcie wnętrza.

  • Od strony zabudowanej znajdują się zazwyczaj szafki oraz szuflady i schowki.
  • To również miejsce na piekarnik, zmywarkę, opcjonalnie lodówkę podblatową.
  • Powierzchnia dekoracyjna może być gładka lub dekorowana taflą szkła albo okleiną.

W każdej z trzech powyższych koncepcji dzisiejsze stolarstwo oferuje pionierskie rozwiązania. Sprawdzają się również trendy uniwersalne, a dopełnieniem jest wysoka jakość wykonania.

Blaty kuchenne – nieodzowny element wysp

Nie sposób mówić o wyspach w kuchni z pominięciem kwestii blatów kuchennych. Przedstawione powyżej informacje uzupełnić należy o kilka istotnych detali co do wyglądu oraz użyteczności blatów na zamówienie. Jako integralna część mebli kuchennych na wymiar, trafiają z naszej stolarni w Białymstoku nie tylko do Klientów lokalnych. W najnowszych zleceniach dominują:

  • proste, minimalistyczne kształty, bez zdobień i elementów dodatkowych,
  • zmniejszona wysokość płyt – obecnie blaty są znacznie cieńsze (1-2 cm),
  • ukryte funkcje, na przykład wpuszczona w blat listwa z gniazdami elektrycznymi.

Są to opcje możliwe do wykonania we wszystkich rodzajach blatów:

  • płyt wiórowych tworzonych z włókien drewna łączonych klejem syntetycznym.
  • płyty MDF, w których włókna łączy się żywicą naturalną
  • litego drewna, które nie zawiera żadnych dodatkowych spoiw.

Zależnie od tego, czy preferujesz powierzchnie lśniące, półmatowe, czy matowe, dobrać można optymalny rodzaj wykończenia blatu.

Praca z meblami kuchennymi na wymiar – te powstają w Białymstoku

Stworzone i gotowe do montażu meble kuchenne na wymiar z trafiają od nas z Białegostoku nie tylko na rynek lokalny. Meble i blaty kuchenne dostarczamy również do innych miast, odpowiednio dopracowane, aby wpisać się w klimat danej kuchni.

Druga część artykułu powstaje z myślą o bliższym poznaniu szafek oraz szuflad. Podpowiemy, kiedy spełnią one swoją rolę w kuchni. Zachęcamy do regularnych odwiedzin bloga.

Related Posts

Nie znaleziono żadnych elementów.
Menu
Zadzwoń